Ground Zero Gzcs 100BMW-SQA Ηχεια Custom Fit
Δείτε περισσότερα σε αυτή την κατηγορία : Ηχεία ειδικού τύπου
GZCS 100BMW-SQA
Car specific 100 mm / 4″ 2-way speaker system
100 Watts max
Car specific 100 mm / 4″ 2-way speaker system for BMW
2-way speaker
Made in Germany
Pressed paper cone
Rubber surround
Compound basket
High efficient 3 ohms version
25 mm / 1″ silk dome tweeter
Incl. tweeter mounting frame
Car specific connection
1 kit / package
Model
Car specific 2-way speakers
Diameter
100 mm / 3.94"
Power Handling (RMS/max.)
50 / 100 Watts
Impedance
3 ohms
Efficiency
87 dB
Frequency Response
100 Hz – 25 kHz
Voice Coil
26 mm / 1" Copper