Ground Zero Gzhw 25XSPL-D1 Subwoofers 10“ Subwoofer
Δείτε περισσότερα σε αυτή την κατηγορία : 10" subwoofer
GZHW 25XSPL-D2/D1
25 cm / 10″ high quality SPL subwoofer
2500 Watts SPL
10″ high quality SPL subwoofer with alumiunum cast basket and reinforced paper cone
10″ high quality SPL subwoofer
Klippel® optimized
Reinforced paper cone
Long stroke compound surround
Solid aluminum cast basket
63 mm / 2.5″ copper voice coil
2-layer Polycot spider
IMPP dust cap with 3D structure logo
Model
High-Quality SPL subwoofer
Diameter
25 cm / 10"
Power Handling (RMS/SPL.)
1200 / 2500 Watts
Impedance
2x 2 Ohms
Efficiency
83 dB
Power Recommendation
800 – 2500 Watts
Voice Coil
63 mm / 2.5" Copper
Membran Layout
Reinforced paper
Max. Excursion (Xmax)
45 mm / 1.77"
Mounting Ø
238 mm / 9.37"
Resonance Frequency (Fs)
41.8 Hz